Sklep

Kross Vento 4.0

Kross Vento 4.0 to model wyposażony w mechaniczne hamulce tarczowe, ramę wykonaną z aluminium superlite oraz w pełni karbonowy widelec. Dzięki tym trzem cechom udało nam się stworzyć rower uniwersalny, dostosowany niemal do każdego rodzaju nawierzchni, a jednocześnie szybkiego oraz komfortowego

Kategoria: 
  • Opis

Szybki, zwrotny i wygodny

Kross Vento 4.0 wyposażyliśmy w sprawdzony osprzęt Shimano Tiagra działający w systemie 2×10. Posiada on także mechaniczne hamulce tarczowe Tektro MD C550, które poprawiają jakość hamowania w nawet najgorszych warunkach pogodowych. Dzięki temu nawet przesiadając się na karbonowe koła będziesz mógł zatrzymać się szybko i pewnie. Żeby z wyeliminować problem ocierania tarczy hamulcowej o okładziny zaopatrzyliśmy rower w sztywne osie. Pozwala to nie tylko na uniknięcie przesuwania się koła w hakach, ale także pozwala na usztywnienie całej konstrukcji. Pomaga to w szczególności przy wyższych prędkościach.

Piękno klasycznej ramy

Rama Kross Vento 4.0 została wykonana z aluminium superlite, co pozwoliło nam na osiągnięcie wysokiego poziomu sztywności przy minimalizacji wagi. W jej zbiciu pomaga także w pełni karbonowy widelec, pomagający także w tłumieniu drgań pochodzących z nierówności na drodze. Nasza szosa to także szerokie, 28 milimetrowe opony. Założyliśmy je na klasyczne szosowe obręcze o średnicy 28 cali wykonanych z aluminium. Grupa Shimano Tiagra 4700 to dwurzędowa korba z dziesięcioma biegami na kasecie, co  daje szeroki zakres przełożeń ułatwiający uzyskanie wysokiej prędkości oraz komfortową wspinaczkę na górskie ścianki. Jako producenta siodełka do naszej szosy wybraliśmy uznaną włoską firmę Selle Royal.

Dokładną specyfikację znajdziesz TUTAJ